Рулонний газон Львів

null

ГАЗОНИ

типи газонів

За призначенням розрізняють три основних типи культурних газонів :

– Спортивні , що влаштовуються на стадіонах , іподромах , тенісних кортах і майданчиках для ігор;

– Спеціальні , що влаштовуються на аеродромах , схилах шосейних доріг і залізниць , гідротехнічних споруд , газони для гольф- полів та ін;

– Декоративні , створювані на об’єктах озеленення , – в садах , парках , скверах , лісо-, лугопарків , на бульварах , об’єктах житлової та промислової забудови.

За способом створення газонне покриття може бути :

– Сіяний;

– Рулонний ;

– Штучним .

Сіяний газон набагато дешевше , але на його створення потрібно набагато більше часу , ніж на створення (укладку)  рулонного газону.

В даний час в Європі набули широкого поширення рулонні газони. Їх вирощують на спеціальних полях , потім спеціальними дисковою пилкою зрізують дерен , згортають в рулони різних розмірів і реалізують залежно від стиглості трави. Такі газони найчастіше мають однорідну текстуру , наприклад , газон , що складається тільки з тонконога лугового або вівсяниці польової . Термін їх служби різний і залежить від місцевих і кліматичних умов – на території міста в середньому 5 – 6 років , в передмісті 10 – 15 років.

Створення газону.

Вирощування сіяного газону , і укладання дерну досить трудомісткий , коштовний і тривалий процес.

1й етап “Прибирання ”

Починати підготовку ділянки необхідно з прибирання сміття , що залишилися від будівництва цеглин , каміння , грунту і невикористаних будматеріалів. Буде потрібно викорчувати пеньки і коріння дерев. Якщо цього не зробити на Вашому газоні згодом можуть вирости гриби. Добре подумайте , перш ніж залишати на майбутньому газоні дерева . Таке сусідство є не найвдалішим . Якщо все ж дерева необхідно залишити , то пам’ятайте , що під густою кроною , особливо хвойних , газон просто не буде рости через нестачу світла . Краще залишати невеликі дерева і не менш ніж на відстані10 метріводин від одного.

Щоб видалити всі багаторічні бур’яни , їх необхідно обробити гербіцидами . Почекайте кілька днів , поки бур’яни загинуть , і переходити до наступного етапу.

2й Етап ” Вирівнювання ділянки”

Планування ділянки . Тобто зміна рельєфу для створення газону. Мета отримати досить рівну поверхню. Однак пам’ятайте , що газон не обов’язково повинен бути строго горизонтальним , як паркет у Вашій вітальні . Невеликий ухил забезпечить відтік води з ділянки. Рівність газону буде залежати від його площі. На великій ділянці деяка нерівність допустима, проте на маленькій ділянці вона недоречна зовсім . І вже звичайно ніяких ям і купин .

Вирівнюється ділянку за допомогою невеликих кілочків , правила (більше2 метрівзавдовжки) і будівельного рівня . Кілочками задайте потрібний рівень , забиваючи їх через2 метриодин від одного. Прибираючи або підсипаючи грунт між кілочками , вирівняйте майданчик. Пам’ятайте , що верхівки купин для засипання ям можна зрізати тільки в тому випадку , якщо на ділянці досить глибокий родючий шар. При плануванні ділянки з нерівною поверхнею родючий грунт спочатку необхідно зняти. І тільки після вирівнювання шару підгрунтя повернути на місце. Увага стежте, щоб товщина родючого шару була не менше15 сантиметрів.

3й етап ” Дренаж ”

Пристрій дренажної системи . Невід’ємна частина при створенні висококласного газону. Більшості грунтів для цього достатньо ретельного перекопування та внесення компонентів , що поліпшують структуру грунту . Однак , якщо грунт на вашій ділянці глинистий і після сильного дощу вода стоїть на поверхні грунту , то дренаж просто необхідний , інакше газон швидко зіпсується. У такому випадку плануйте пристрій дренажу на етапі планування ділянки. Безсумнівно , що кращим способом дренажу є укладання дренажних труб в заповнених гравієм каналах . Але такий спосіб досить витратний і вимагає багато часу і сил. Тому на рівних ділянках для влаштування дренажу можна просто відсипати між родючим і підгрунтовим шаром шар щебеню (близько15 см) і піску (близько5 см).

Для ділянок з ухилом влаштовується точковий дренаж. Відстань між дренажними « колодязями » від 3 до5 метрів.

4й етап ” Культивація ”

Перекопувати грунт слід на глибину 10 -25 см(залежно від товщини родючого шару ) . Не слід виносити на поверхню підгрунтові породи. А якщо товщина родючого шару менше10 см, то краще замовити привізною грунт. Перекопування ведуть лопатою вилами або культиватором . Залежно від типу грунту може знадобитися внесення торфу та / або піску . Після перекопування необхідно розбити грудки землі граблями , інакше можлива нерівномірне осідання землі .

5й Етап ” Розпушування і Ущільнення ”

Рівний, перекопаний ділянці буде потрібне ущільнення . Робити це краще всього садовим валиком , в який заливають воду або засипають пісок. Його вага з наповнювачем повинен становити близько120 кг. Ущільнення виробляють трьома – п’ятьма проходами по сліду .

Після того як Ваша ділянка ущільнена її потрібно розпушити на глибину 2 -5 см

Тепер можна сіяти насіння або стелити деренину !

1 . Найголовніше – правильно вибрати насіння !

Газонні трави поділяються на одно- , дво – та багаторічні . За типом кущіння і коренеутворенням , а також по висоті їх класифікують на кореневищні ( низькорослі і сланкі ) ; рихлокущові ( верхові ) ; щільнокущові ( що не утворюють дернини і мають щільний кущ ) ; кореневидно – рихлокущові (що мають вузол кущіння , як у рихлокущових трав , і стебла , як у кореневищних трав) .

Як правило , для посіву використовуються не окремі види , а травосуміші. Суміші більш життєздатні . Так , наприклад , Пажитниця , що входить до складу забезпечить швидкі сходи ( вже через 5 – 7 днів) , Мятлік Луговий зробить Ваш газон износо-і морозостійким , а його колір насиченим . Костриця Червона подарує газону таку важливу властивість , як тіньовитривалість .

Ось наші рекомендації з вибору травосуміші :

СУМІШ ДЛЯ партерного газону ( Тонконіг лучний , вівсяниця червона ) ;

СУМІШ ДЛЯ звичайного газону ( Пажитниця багаторічна , Тонконіг лучний , вівсяниця червона , вівсяниця очеретяна , Мітлиця ) ;

СУМІШ ДЛЯ тіньовитривалого ГАЗОНУ ( Пажитниця багаторічна , вівсяниця червона , Мятлик дібровний ) ;

2 . Підготовка до посіву – важливіше ніж сам посів !

Перед посівом виробляють попередню обробку поверхні ділянки . Верхній шар вирівнюють і звільняють від великих каменів і інших сторонніх елементів . Структура верхнього шару повинна бути   очищеною від сміття. З цією метою здійснюють програбування ділянки з обробленням великих грудок , після чого поверхня накочують ковзанкою масою 75-100 кгз шорсткою ( ребристою або зубчастої ) поверхнею. Детальну інструкцію можна знайти в розділі ” Підготовка грунту ”

3 . Коли сіяти ?

Засівати газон можна протягом усього літа , але тільки за умови регулярного поливу. В кінці літа – початку осені земля ще тепла , а посухи трапляються набагато рідше , тому й клопоту менше. Для посіву навесні  доведеться подбати про постійне зволоження. Зате до кінця літа газон повністю сформується , дерен набере щільності , а бур’яни зникнуть. Вирішувати Вам . У будь-якому випадку важливо правильно вибрати не тільки час року , але і день. Погода повинна бути сухою і безвітряна .

4 . норми витрати

Для різних видів і сортів , а також сумішей норми витрати сильно відрізняються . Для професійних газонів витрата насіння може становити всього 1кг на 100 кв.м. Для більшості ж сумішей він значно більший. Завжди дивіться норму витрати , вказану виробником на упаковці. Як правило це 3 -4 кгна 100 кв.м.

5 . І , нарешті , сам посів

Посів газону починають з того , що трохи розпушують грунт ( не більше як на 3-4 смуглиб ) . Це можна робити кінчиками зубців садових грабель , проходячи один раз уздовж , потім поперек . Потім потрібну кількість насіння поміщають в пластикову ємність і добре перемішують. Ретельне перемішування особливо необхідно , якщо для посіву використовується травосуміш з різних злаків. Висівають насіння , рухаючись по майбутньому газону по лінії « змійки» спиною вперед , це дозволяє візуально коректувати густоту посіву і тримати роботу під контролем. Другий раз ділянка проходять по звивистій лінії , що розташовується перпендикулярно першому маршруту ; третій і четвертий – по діагоналі. Здійснивши посів газону його поверхню можна прікатать ручним катком , ( проте багато садівників вважають , що це необов’язково) . У будь-якому випадку , після того як насіння будуть висіяні , їх потрібно закласти в грунт .

Улаштування рулонного газону

Технологія виробництва рулонного газону була створена в Канаді у другій половині 20- го століття. Сучасні рулонні газони вирощуються на спеціальних полях не менше трьох років. Весь цей час за ними здійснюється професійний догляд із залученням дорогої техніки. По досягненню зрілості газон зрізається разом з верхнім шаром грунту , згортається в рулон і відправляється до нового власника.

1й Етап ” Підготовка основи”

Не думайте , що готовий дерен – це просте рішення всіх проблем. Підготувати основу під рулонний газон не набагато  простіше ніж для посівного. Основа повинна бути рівною , однорідною і щільною. Чи не менше10 см. Дуже важливий склад грунту. Оптимальний склад грунту для влаштування газону: 60 – 70 % чорнозем , інше – торф з піском у рівних пропорціях. Детальні інструкції по підготовці основи Ви можете знайти в розділі ” Підготовка грунту ” . А краще довірити це професіоналам . Адже за весь період роботи ми жодного разу не зустрічали досить якісно підготовлену землю для газону. Якість підготовки грунту навіть важливіше якості самої укладання.

2й Етап ” Доставка , зберігання і підготовка дерну “

Замовляйте газон тільки , коли всі підготовчі роботи завершені. При укладанні рулони будуть ущільнюватися , краї підрізати (особливо на криволінійних ділянках). Тому замовляти газон потрібно з запасом. Для різних ділянок він становить від 5 до 15%. Так , наприклад , якщо площа Вашого ділянки становить100 кв. метрів, то Вам знадобитися не менше110 кв. метрівгазону. Привезений газон відразу необхідно укладати. В рулонах зберігати його НЕ МОЖНА . Якщо не встигаєте укласти за один день – все одно розгорніть рулони і складіть їх в тінь , трохи полийте . Так газон може зберігатися кілька днів . Але не затягуйте . Навіть у цьому випадку потрібно встигнути за 2 – максимум 3 дні . Перед укладанням рулони зазвичай розкладають уздовж доріжок в 2 – 3 ряди для зручності.

3й Етап ” Укладання “

Починайте укладання від самого далекого краю. Всі рулони необхідно розгортати в одному напрямку. Укладається газон ” в шахматному порядку ” , тобто краю пластин в сусідніх рядах повинні бути зміщені відносно один одного , як цегляна кладка. Краї щільно стикуються . Зазори між рулонами неприпустимі. За допомогою ножа надайте краям потрібну форму. Не можна укладати маленькі шматочки по краях газону. Ряд повинен кінчатися або цілою пластиною , або половинкою . Не стійте на покладеному газоні. Після укладання необхідно укатати газон садовим валиком. Чим менше залишиться повітряного простору між грунтом і свіжоукладеним дерном , тим швидше він приросте . Потім поливаємо  газон. Залежно від вологості грунту потрібно від 10 до20 літрівна 1 квадратний метр. Не мало , але це частина технології .

 

Догляд газону

Отже , Ваш газон готовий. Тепер необхідно час , щоб він прижився. Як правило , це відбудеться через 2 тижні , при правильному догляді . У цей період не варто ходити по газону або косити його . Зате необхідно постійно поливати. Після поливу підійміть край дернини . Якщо газон знизу вологий , то він политий добре . Приблизно через тиждень Ви не зможете підняти дерен – газон приріс до основи. Це добре , значить все вийшло. Через кілька днів газон можна перший раз покосити .