Всі види електричних послуг.

null
Освітлення в ландшафтному дизайні.

Хороше, якісне та професійне ландшафтне освітлення не можна недооцінювати. Воно має дві найважливіші функції , що дозволяють будь-якій ділянці стати одночасно безпечною і красивою. Перша – практична функція – має на увазі , що система освітлення покликана зробити пересування по ділянці ввечері або вночі максимально зручним і комфортним . Але не менш важливою є декоративна функція ландшафтного освітлення: грамотно розташовані світильники здатні перетворити ділянку. Вони вигідно розставлять акценти , виділять групи об’єктів і привернуть увагу до певних архітектурних форм .

Отже , ландшафтне освітлення – це складна , багаторівнева система , яка складається з різноманітних освітлювальних приладів. Вона вирішує ряд завдань: функціональні , емоційні та естетичні .

Види ландшафтного освітлення .

1 . Заливаюче освітлення . Як правило , застосовується , коли потрібно висвітлити периметр ділянки або допоміжні території . Даний вид ландшафтного освітлення передбачає розміщення прожектора світла, що заливає на високих опорах. Наприклад , він може включатися на короткий час , щоб створити світлову доріжку для в’їзду на ділянку автомобіля.

2 . Загальне освітлення . Передбачає використання високих світильників , встановлених  покроково на майданчиках , призначених для відпочинку , вздовж доріжок і так далі. В даний час легко можна підібрати світильники різної висоти , з плафонами потрібного кольору , розміру , а також різноманітні розсіювачі .

3 . Маркувальне освітлення . Його основне завдання – створювати  всілякі візуальні ефекти , наприклад , виділяти  доріжки для пішоходів , створювати світловий контур , позначати напрямок руху. Для досягнення перерахованих вище цілей використовується  « болларди » ( півметрові стовпчики ) , « рік» (  бруківка що світиться  ) та інші. Найголовніше , щоб ці освітлювальні прилади були захищені від механічних впливів.

4 . Освітлення малих архітектурних форм і рослинності – найбільш ефективний прийом. У цьому випадку мова йде про використання двох і більше основних джерел освітлення : конкретний об’єкт висвітлюється , як мінімум , із землі і зверху . В останньому випадку необхідно застосовувати такі освітлювальні прилади , які не завдають ніякої шкоди рослинам . А в процесі освітлення малих архітектурних форм найкраще використовувати асиметричні прожектори , вбудовані в землю. Головна вимога до такого освітлення – прилади такого типу повинні бути замасковані і некидатися в очі.

5 . Освітлення водойм. До такого типу  освітлення пред’являється багато технічних вимог , при дотриманні яких можна досягти чудового ефекту . Найчастіше використовуються галогенні і світлодіодні світильники , що живляться від напруги не вище 12 Вольт.

Способи підсвічування окремих зон.

У ландшафтному освітленні велике значення має підсвічування окремих зон. Залежно від джерела світла воно поділяється на:

• Верхнє підсвічування – тобто , для того щоб виділити з темряви ділянку або об’єкт , необхідно монтувати джерело світла над ним.

• Нижнє підсвічування – має на увазі , що джерело світла дає висхідний освітлювальний ефект, який розсіюється. Він монтується на одному рівні із землею.

• Точкова підсвітка – необхідна для того , щоб акцентувати увагу на конкретних об’єктах ландшафтного дизайну , а також архітектури парків.

• Дифузна підсвітка – використовується для освітлення великих ділянок , створюючи над ними розсіяне і м’яке світлове поле .

Обладнання .

Освітлювальне обладнання зазвичай вибирається виходячи зі статусу проектованої території та особливостей ландшафту. Найчастіше застосовуються світильники спрямованого світла , які вбудовані в грунт , болларди і декоративні опори , малогабаритні переносні світильники і так далі. Всі вони повинні бути пило і вологонепроникними .

В даний час використовуються низьковольтні ( з напругою всього 12 Вольт ) і традиційні системи освітлення . Перші є більш безпечними , а також зручними в установці і експлуатації. Хоча традиційні системи освітлення привабливі низькою ціною і досить широким асортиментом.

І ландшафтний проект , і проект освітлення території , розробляються професіоналами , виходячи з переваг і побажань замовника. Адже варіантів освітлення однієї і тієї ж ділянки може бути нескінченно багато. Тому в кожному окремому випадку необхідно застосовувати унікальний підхід .

Організовувати ландшафтне освітлення потрібно разом з проектуванням самої ділянки . Вся робота з конкретною територією складається з концептуальної частини , складання та реалізації проектів освітлення та електрики . І від того , наскільки професійно вона буде організована , залежить і кінцевий результат.