Озеленення та благоустрій

Озеленення

    є одним з головних компонентів при благоустрої, так як від підбору посадкового матеріалу на території, технології посадки залежить гармонійність і грамотність компонентів ділянки.

Вибір місця посадок на плані дерев має своє особливе практичне і естетичне значення. Дерева займають простір, отже, вкривають сад, створюють атмосферу затишку і завершеності та безпеки, тому їх розміщенню приділяють особливу увагу.

Також досить важливо використовувати велику різноманітність асортименту дерев і кущів на своїй ділянці, щоб показати всю дивовижну красу природного світу і підкреслити зміни форми і фактури крон в різні сезони року. Перед вибором того чи іншого сорту дерева, потрібно чітко уявити яке сприйняття воно надасть на простір, ефект від форми крони, стовбура, часу цвітіння і сумісності з рештою рослинністю, тому що одне і те ж місце може сприйматися по-різному, наприклад невелику територію можна оптично розширити з використанням конічних, витягнутих форм дерев. Відтінок листя, структура кори, густота крони, максимальна висота, здатність пропускати світло, фізіологічна стиглість дерева, обсяг і швидкість росту – все слід враховувати при складанні плану озеленення.

Як правило, дерева висаджують по периферії ділянки або групами в композиціях, або солітерно (поодиноко). Кущі, у свою чергу, використовують для створення живоплотів, груп, поодиноких посадок – вони відмінно підходять для підкреслення меж ділянки і розділення її на зони. Посадки також можуть бути і колекційного призначення, тобто утримувати велику різноманітність сортів і видів. Дерева й кущі потрібно розміщувати таким чином, щоб вони не затінювали один одного, і передбачити їх майбутню проекцію розвитку, також слід враховувати щільність насаджень.

У залежності від того, яку по виразності ми повинні створити композицію та її призначення, використовують різне геометричне розташування дерев, щільність насаджень. Наприклад, при закладці плодового саду варто передбачити досить велику відстань між деревами для доступу достатньої кількості світла в крону, внаслідок чого формується рясне плодоношення.

Посадка рослин проводиться в посадкові ями, відповідного розміру для кожного дерева. Закладка дренажу і його склад також конкретно у кожному випадку може змінюватися в залежності від грунту і функції насаджень, а також їхнього місця розташування.